Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Priežastys, kodėl draudžiama šunis vestis į paplūdimį ?


2013 m. rugsėjo 12 d. Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A1-963 patvirtintos Gyvūnų laikymo Šilutės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės, kurių IV dalies 8 skyriaus 2 skirsnyje pasakyta, kad draudžiama vedžioti gyvūnus vaikų žaidimo aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, kapinėse, paplūdimiuose.

Daugelis keturkojų šeimininkų šias taisykles ignoruoja – žmonės augintinius vedžioja, maudo paplūdimiuose. Šuo gali ne tik išgąsdinti poilsiautojus, vaikus, juos užpulti, bet ir savo išmatomis teršti aplinką, taip platindami pavojingą ligą toksokarozę, kurią sukelia Toxocara canis (apvalioji šunų kirmelė) ir rečiau Toxocara cati arba Toxocara myst.ax (apvalioji kačių kirmėlė) lervos.

Per smėlį su išmatomis į organizmą patenka parazitinių kirmėlių toksokarų kiaušinėliai arba lervos, kurios žaloja gyvybiškai svarbius žmogaus organus. Lervos gali apsigyventi plaučiuose, kepenyse, akyse, smegenyse, širdyje ir kituose žmogaus organuose, kuriuos pažeidžia ir sutrikdo jų funkciją.

Šiltuoju metų laiku padaugėja susirgimų toksokaroze. Šia liga galima užsikrėsti, kai šunų ekskrementais užkrėstas smėlis, vanduo, taip pat kontaktuojant su gyvūnais, kurie yra užsikrėtę ir ant kailio turi toksakarų kiaušinėlių, valgant neplautus vaisius, uogas arba daržoves, kurios yra užkrėstos apvaliųjų kirmėlių kiaušinėliais. Tai gali būti ypač 4-6, 10-14 metų amžiaus vaikų sveikatos sutrikimų priežastimi.

Užsikrėtus ligos simptomai ir organų pažeidimai priklauso nuo to, kiek sukėlėjų pateko į organizmą, ir nuo lervų migracijos įvairiuose organuose ir audiniuose. Susirgimui būdinga sunki, ilgai trunkanti pasikartojanti eiga, ypač vaikams, gali pasireikšti karščiavimas, kvėpavimo sutrikimas, skrandžio skausmas, regos sutrikimai, akių skausmas ar paraudimas.

Atsiradus tokiems simptomams reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Kaip apsisaugoti nuo šios ligos

  • šunis vedžioti tik jiems skirtose aikštelėse;
  • reguliariai gydyti nuo kirminų;
  • surinkti jų ekskrementus į maišelius ir išmesti į konteinerius ar nukenksminti kitu saugiu būdu: sudeginant ar užkasant;
  • Nežaisti su svetimais, o ypač bepriežiūriais gyvūnais;
  • Neleisti gyvūnams laižyti veido;
  • Patartina nenaudojimo metu vaikų smėlio dėžes uždengti dangčiu, smėlį kasmet pakeisti ir dažnai perkasti;
  • Smėlio dėžes vaikams įrengti saulėtoje vietoje
  • Laikytis higienos: su muilu gerai nusiplauti rankas prieš valgį, grįžus iš lauko, pažaidus ar paglosčius bet kokį gyvūnėlį, po darbo sode ar darže.
  • Nevalgyti ant žemės nukritusio maisto, jei jo negalima nuplauti, nevalgyti neplautų daržovių

Gyvūno laikytojai privalo vadovautis Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2013-09-12 įsakymu Nr. A1-963 patvirtintomis Gyvūnų laikymo Šilutės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis ir

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013-05-02 įsakymu Nr. B1-336 patvirtintu Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašu.

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"