Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Išmokų vaikams ir socialinių pašalpų įstatymų pagrindiniai pasikeitimai nuo 2012-01-01

I. Išmokų vaikams įstatymo pasikeitimai (Žin. 2011, Nr. 155-7350)

Visoms šeimoms, auginančioms vaikus iki 2 metų, išmokų mokėjimas nuo 2012-01-01 bus sustabdytas. Šios šeimos turi kreiptis į Socialinės paramos skyrių ar seniūnijas dėl išmokų mokėjimo pratęsimo. Išmokos bus pratęsiamos, jeigu 2011 metais bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui buvo mažesnės nei 525 litai.

Nuo 2012-01-01 išmokos vaikui mokamos, atsižvelgiant į gautas vidutines bendrai gyvenančių asmenų pajamas vienam šeimos nariui:

a) nuo vaiko gimimo dienos iki 2 metų skiriama 0,75 BSI (97,50 Lt), jeigu vidutinės bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP dydžio, t.y. mažiau nei 525 litai. b) nuo 2 metų iki 7 metų mokama 0,4 BSI (52 Lt), jeigu vidutinės bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP dydžio, t.y. mažiau nei 525 litai. c) auginantiems 3 ir daugiau vaikų, nuo 7 metų iki 18 metų mokama 0,4 BSI (52 Lt), jeigu vidutinės bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP dydžio, t.y. mažiau nei 525 litai. Besimokantys vaikai iki 24 metų įskaičiuojami į auginamų vaikų skaičių.
II. Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimai (Žin., 2011, Nr. 155-7353)

Teisę į socialinę pašalpą turi bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo, jeigu kreipimosi metu atitinka įstatyme numatytus turimo turto normatyvus ir reikalavimus apie pajamas.

Didžiausi pasikeitimai įstatymo reikalavimuose:

a) asmenys, įsiregistravę Darbo biržoje ar įdarbinimo tarnyboje, galės iš karto kreiptis dėl socialinės pašalpos. Jiems nereikės laukti 6 mėnesių registracijos termino kaip buvo iki šiol; b) vienas iš tėvų ar globėjų augina: vaiką ar vaikus iki 3 metų (vaikas gali lankyti ikimokyklinę įstaigą); pagal gydytojų rekomendaciją nelankantį švietimo įstaigos vaiką ar vaikus iki 8 metų ( buvo tris vaikus iki 14 m. ir vieną iki 8 m. auginančios šeimos); nelankantį švietimo įstaigos vaiką ar vaikus dėl to, kad bendrai gyvenantys asmenys gyvena kaimo vietovėje didesniu kaip trijų kilometrų atstumu nuo švietimo įstaigos, vykdančios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, bet ne vėliau iki teisės aktų nustatyta tvarka privaloma leisti vaiką mokytis pagal pradinio ugdymo programą; c) turimas vienas iš tėvų augina vaiką ar vaikus iki 8 metų (buvo iki 14 m. ) ir dirba ne mažiau kaip 2 ha žemės.
Teisę į kompensacijas turi gyvenamąją vietą būste deklaravę arba būstą nuomojantys bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo, jeigu atitinka įstatymo reikalavimus.

Siekiantys gauti kompensacijas, būstą nuomojantys bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo, turi būti su nuomotoju raštu sudarę gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį ir ją įregistravę viešajame registre.

Jeigu nesusituokę, nutraukę santuoką asmenys nėra sudarę teismo patvirtintos sutarties dėl vaiko (vaikų) materialinio išlaikymo arba dėl išlaikymo ir (ar) tėvystės nustatymo nesikreipė į teismą (suaugę asmenys atitinka įstatymo reikalavimus socialinei pašalpai gauti) – kompensacijos neskiriamos, o socialinę pašalpą turi teisę gauti tik vaikas (vaikai).

Socialinės pašalpos dydis

Vienam gyvenančiam asmeniui, turinčiam teisę ją gauti, sudaro 100 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų vienam gyvenančiam asmeniui ir vidutinių vieno gyvenančio asmens pajamų per mėnesį.

Socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims, turintiems teisę ją gauti, įskaitant atvejus, kai socialinė pašalpa skiriama tik vaikui (įvaikiui) ar vaikams (įvaikiams), sudaro:

1) pirmam bendrai gyvenančiam asmeniui – 100 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį;
2) antram bendrai gyvenančiam asmeniui – 80 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį;
3) trečiam ir paskesniems bendrai gyvenantiems asmenims – 70 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį.

Įteisintas papildomos pašalpos, teikiamos pusę metų, skyrimas įsidarbinus ilgalaikiams bedarbiams (bendrai gyvenantiems asmenims - nedirbo daugiau kaip 12 mėnesių ir buvo registruotas darbo biržoje). Jos dydis siekia 50% buvusios socialinės pašalpos vidutinio dydžio, mokėtos per praėjusius 12 mėnesių iki įsidarbinimo.

Taip pat socialinės pašalpos bus mažinamos:

1) gaunančiam socialinę pašalpą nuo 36 mėnesių iki 48 mėnesių – socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui mažinamas 20 procentų;
2) gaunančiam socialinę pašalpą nuo 48 mėnesių iki 60 mėnesių – socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui mažinamas 30 procentų;
3) gaunančiam socialinę pašalpą ilgiau kaip 60 mėnesių – socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vaiką (įvaikį) ar vaikus (įvaikius), mažinamas 40 procentų; socialinė pašalpa vienam gyvenančiam asmeniui ir vaikų (įvaikių) neauginantiems bendrai gyvenantiems asmenims neskiriama.

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis pagal gyvenamosios vietos deklaravimą į Socialinės paramos skyrių ar seniūniją.

Socialinės paramos skyrius

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"