Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

"Craftland projekto renginio Švedijoje metu savo amatus pristatys Šilutės rajono tautodailininkai ir amatininkai"

Julius Katauskas
Keramikas gyvena ir kuria Šilutėje. Jis Jis - Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narys, turi Lietuvos meno kūrėjo statusą.

Šiuo metu dirba raugo keramikos technika. Šios technikos išskirtinumas yra tas, kad molinis dirbinys fiksuojamas ne glazūra, o raugu (duonos, burokėlių, kopūstų). Raugas užkepina poras, todėl puodas nepraleidžia vandens ir įvairiai išmargina puodo paviršių. Tokie moliniai indai yra ekologiškai švarūs.. Tautodailininkas dalyvauja parodose ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, Amerikoje.  Juliaus Katausko darbų yra įsigijęs ir Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus.

Angelė ir Vytautas Raukčiai
Tautodailininkų šeima. Veiklą pradėjo 1985 metais. Vytautas -medžio darbų meistras. Jis gamina medžio skulptūras, tekina medinius indus ir kitus namų apyvokos daiktus, senoviškas kraičio skrynias ir medinius kiaušinius, kuriuos margina Angelė. Angelė - tradicinių margučių ir kraičio skrynių margintoja, Lietuvos liaudies meno tradicijų puoselėtoja.
2000 m. Angelė Rauktienė, kaip margučių margintoja, atstovavo Lietuvai Švedijoje.
2006 m. ši šeima tapo „Lietuvos kaimo spindulys 2006“ nominante.
Angelė ir Vytautas Raukčiai yra vienintelio Lietuvoje privataus margučių muziejaus „Buities ir margučių palėpė“ įkūrėjai. Unikaliausias jų darbas - egzotiškas metų kalendorius iš margučių. Jie - Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus nariai, jų kūriniams suteiktas Lietuvos tautinio paveldo produkto vardas. Vytauto rankų darbo skrynią  įsigijo Japonijos imperatorius, puikius  tautodailės dirbinius pamėgo Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šilutiškiai tautodailininkai, keramikai Laima Stankutė ir Remigijus Jucius
Remigijus Jucius ir Laima Stankutė - juodosios keramikos, specifinių žinių bei įgūdžių reikalaujančio amato, meistrai. Autoriniai menininkų darbai nežiedžiami staklėmis. Visi kūriniai atliekami lipdytine technika, o degimo procesas vyksta žemėje iš šamotinių plytų sumūrytoje krosnyje, kurios temperatūra siekia beveik 1000 laipsnių karščio. Kiekvienas menininkų gaminys yra individualus ir nepakartojamas.

Trumpai apie gamybos procesą. Atsipjovus gabalą molio, jis kočėlu išsikočiojamas iki reikiamo dydžio ir storio. Tada rankomis, be jokių papildomų formų ar šablonų, išformuojama norima forma.  Kai gaminiai sutvirtėja, kiekvienam suteikiama „gyvybė“ dekoravimu. Tada glazūruojama, degama. Mugėse demonstruojame kaip pasigaminti lėkštę, šaukštą, kaušelį,  mokome kaip išsidekoruoti. Dalyvaujame mugėse visoje Lietuvoje ir už jos ribų.

Plačiau...

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"